Opustil nás náš kolega Miroslav Slovák. Úprimnú sústrasť.

Opustil nás náš kolega Miroslav Slovák. Úprimnú sústrasť.


S veľkým zármutkom sme prijali správu, že nás dnes navždy opustil náš kolega, Miroslav Slovák, ktorý bol členom Zásahového tímu pre medveďa hnedého - Podpoľanie. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a všetkým jeho blízkym.

Mirkovi sa v krátkom zamyslení prihovárajú aj kolegovia zo Zásahového tímu:

V živote človeka sú chvíle, ktoré nás zastihnú nepripravených. Takou bola aj smutná a nečakaná správa o náhlom odchode nášho kolegu a hlavne kamaráta Mira.
 
Sú veci, ktoré sa vrátiť nedajú. Sú veci, ktoré sa diať nemajú.
 
Väčšina z nás Ťa spoznala len necelé 4 mesiace dozadu, keď si bol prijatý do Zásahového tímu pre medveďa hnedého. Neskrýval si nadšenie pre túto prácu. Keď si prišiel k niekomu do kancelárie, bolo tam zrazu plno slov, hrmotu, smiechu a bolo to nákazlivé. Práve to boli chvíle, kedy si urobil toto naše spoločenstvo, tento náš tím, tento náš svet, aspoň nachvíľu lepším a krajším miestom.
 
Nebola to iba tvoja veľkosť tela a sila hlasu, čo nebolo možné prehliadnuť, lebo aký si bol veľký, taký si bol láskavý, dobrosrdečný a nezištný. Priamy, no rovný chlap.
Svojou láskavosťou si vedel ovplyvniť taký veľký priestor, že tu bez Teba Miro, ostalo obrovské prázdno. Svoj odkaz si nám však nechal v spomienkach. Budeš to Ty sám, kto v nich bude žiť. S nami a pre nás.
 
„A ako si Ťa chcem zapamätať ja?“
Ako kolegu, ale hlavne kamaráta. Chlapa na správnom mieste, ktorý ma neúnavne bombardoval telefonátmi za nové priestory, autá, ale aj inú výbavu pre Tebe zverený tím Podpoľanie.
Poznal som Ťa len krátko, no vedel som, že na teba, Miro, sa môžem kedykoľvek spoľahnúť. A aj v tejto chvíli to tak robím.
 
Tak teda Miro, dávaj tam Hore, na nás pozor.
 
Lúčiaci sa Andrej Kvas, vedúci Zásahového tímu pre medveďa hnedého ŠOP SR spolu s kolegami.
 
Všetky správy

Marec

Počuli ste, že...