Útok medveďa na mladého muža pri Turčianskych Tepliciach- aktualizácia

Útok medveďa na mladého muža pri Turčianskych Tepliciach- aktualizácia

AKTUALIZÁCIA

V pondelok 10.7. vo večerných hodinách dostal Zásahový tím pre medveďa hnedého ŠOP SR hlásenie od majiteľa farmy Háj, ktorý údajne opätovne spozoroval medveďa v areáli farmy. Zásahový tím ŠOP SR ako aj Polícia SR dorazili na miesto a prehľadali celú oblasť. Medveď však už po príchode Zásahového tímu a Polície SR spozorovaný nebol a jeho výskyt nezachytili ani nainštalované fotopasce. Medializovaná informácia o druhom útoku na farme Háj nie je pravdivá.

S cieľom zabezpečiť bezpečnosť v okolí farmy dnes (utorok 11.7.) bude Zásahový tím ŠOP SR opäť na mieste hliadkovať a pribudnú nové fotopasce. Zároveň bude v areáli bývalého družstva, kde sa farma nachádza, umiestnené odchytové zariadenie.

 
PIATOK 7.7.2023

Na miestnej farme v obci Háj neďaleko Turčianskych Teplíc došlo k útoku medveďa na dvadsaťročného muža.  Medveď mu dohrýzol obe ruky, zranenia si vyžiadali ošetrenie v nemocnici. Na miesto obratom dorazil zásahový tím. Aktuálne pátra po medveďovi, po jeho nájdení bude jedinec usmrtený.

„V tejto chvíli je najdôležitejšie, že mladý muž je mimo ohrozenia. Štátna ochrana prírody robí maximum, aby problémového medveďa vypátrala,“ zdôraznil minister Milan Chrenko.

Minister životného prostredia sa spojil s rodinou poraneného mladého muža, vyjadril ľútosť nad celou situáciu a uistil ich o maximálnom nasadení ochranárov pri hľadaní problémového jedinca.

Otec poškodeného ministrovi uviedol, že sedem rokov boli ignorované jeho žiadosti o náhrady škôd spôsobené medveďom na hospodárskych zvieratách. Minister inicioval preverenie postupu príslušného okresného úradu v danej veci, nakoľko v prípade škôd spôsobených chráneným živočíchom náleží adekvátna kompenzácia.

Zásahový tím pre medveďa hnedého bol ihneď na mieste a aktuálne v spolupráci s miestnym poľovníckym združením medveďa dohľadávajú. Vyzývame preto obyvateľov a prípadných turistov, aby sa tejto lokalite v týchto dňoch vyhýbali.

 

Všetky správy

December

Počuli ste, že...