Výstava výtvarných prác detí ŽIVOT V PRALESE

Výstava výtvarných prác detí ŽIVOT V PRALESE

Výstava výtvarných prác detí základných umeleckých škôl v Podpolianskom múzeu v Detve


Správa Chránenej krajinnej oblasti – Biosférickej rezervácie Poľana v spolupráci s Podpolianskym múzeom v Detve srdečne pozývajú na  výstavu súťažných prác výtvarnej výzvy ŽIVOT V PRALESE, ktorá bude sprístupnená v Podpolianskom múzeu v Detve od 8. 2. 2023 do 9. 6. 2023.
 
Výtvarnú výzvu určenú žiakom základných umeleckých škôl vyhlásila Správa Chránenej  krajinnej oblasti – Biosférickej rezervácie Poľana vo februári 2022. Do súťažnej výzvy sa zapojilo 61 detí zo šiestich základných umeleckých škôl - ZUŠ Hriňová, ZUŠ Očová, ZUŠ Zvolen Nádvorná, Súkromná ZUŠ QUO VADIS, Súkromná ZUŠ Zacharová, ZUŠ J. Cikkera Banská Bystrica.
 
Prales, ľudskou činnosťou nedotknuté, mystické a tajuplné miesto. Unikátna učebnica divokej prírody, priestor prebúdzajúci fantáziu. Presne tak zapôsobila výtvarná výzva ŽIVOT V PRALESE na talentovaných školákov. Prebudila v nich predstavy plné farieb, tvarov, obrazov a života. Svoje predstavy pretavili do dielok, ktoré prekypujú životnou energiou rovnako ako samotný prales. Originalita v stvárnení života v pralese sa prejavila aj v použití rôznych techník ako napríklad koláž, pastel či grafika.
 
Súčasťou výstavy výtvarných prác bude panelová prezentácia národnej prírodnej rezervácie Dobročský prales, ktorá priblíži život v pralese po odbornej stránke a predstaví jeho mimoriadne prírodné hodnoty. Práve Dobročský prales, jeden z najstarších pralesov Slovenska nesúci prestížny titul Európsky diplom, bol deťom živou inšpiráciou pre ich umeleckú tvorbu.
 
Expozícia je doplnená aj pôsobivými fotografiami lesných zvierat z portfólia lesníka a fotografa z úpätia Poľany Ing. Jána Slováka.

Tlačovú správu pripravila Správa CHKO Poľana


Všetky správy

Máj

Počuli ste, že...