Aktuality

Lockdown vylákal ľudí do prírody, a to aj na miesta kam by ísť nemali

Priaznivé slnečné počasie a zasnežené kopce lákajú do prírody veľké množstvo turistov. Z dôvodu aktuálnej pandemickej situácie v súvislosti so šírením koronavírusu, majú naše chránené krajinné oblasti (CHKO) a národné parky (NP) viac návštevníkov ako obvykle. Čo to však znamená pre prírodu?

Čítaj viac

Vyhodnotenie výsledkov vedomostného kvízu – Mokrade a voda

Potešila nás hojná účasť a úspešnosť vedomostného kvízu pripravenéhov rámci Svetového dňa mokradí Mokrade a voda. Spolu vás vyplnilo a spoznalo hodnoty našich citlivých ekosystémov až 148 účastníkov a z toho správne vyplnilo 89.

Čítaj viac

Získajte finančnú dotáciu na ochranu prírody a krajiny

Environmentálny fond v spolupráci so Štátnou ochranou prírody SR spustil už po druhýkrát Program ochrany prírody (POP). Jeho cieľom je zabezpečiť starostlivosť o chránené časti prírody a krajiny Slovenska, podporiť ochranu prírody a pozitívny vzťah obyvateľstva k nej.

Čítaj viac

Výberové konania na riaditeľov Správ Chránených krajinných oblastí a Národné parku boli úspešné

V utorok 16. februára sa uskutočnilo prvé a druhé kolo výberových konaní na pozície riaditeľov Správ CHKO Kysuce a Záhorie, ako aj riaditeľa Správy Národného parku Slovenský kras.

Čítaj viac

Oznam o konaní výberových konaní a verejnom vypočutí kandidátov

V decembri 2020 vypísala Štátna ochrana prírody SR nové výberové konania na riaditeľov Správ Chránených krajinných oblastí Záhorie a Kysuce a Národného parku Slovenský kras. Dňa 16. februára 2021 sa uskutočnia výberového konania a následne verejné vypočutia s kandidátmi. 

Čítaj viac

Svetový deň mokradí poukazuje na spojitosť mokradí a vody

Druhý februárový deň patrí každoročne Svetovému dňu mokradiam, ktorým si pripomíname podpísanie významného Dohovoru o mokradiach. Dokument sa radí medzi prvé novodobé globálne medzinárodné dohovory zamerané na ochranu a racionálne využívanie prírodných zdrojov.

Čítaj viac

Vláda schválila vznik novej prírodnej rezervácie a štyroch chránených areálov

Vládny kabinet na zasadnutí 27. janurára podporil päť návrhov z dielne ministerstva životného prostredia, ktorými sa vyhlasuje jedna nová prírodná rezervácia a štyri chránené areály.

Čítaj viac


Február

Počuli ste, že...