Aktuality

V Národnom Parku Nízke Tatry pribudne nový náučný chodník

V Národnom parku Nízke Tatry otvoria začiatkom októbra „Magurský zlatý chodník“, ktorý opisuje bohatú históriu osady Magurka. Návštevníci sa tu budú môcť dozvedieť nielen množstvo zaujímavostí o baníctve v tejto lokalite, ale aj o krásach prírody a jej ochrane.

Čítaj viac

Hlasujte za najkrajší plagát verejnosti

Odborná porota súťažnej prehliadky EKOPLAGÁT už najlepšie diela vybrala. Teraz ste na rade vy - vyberte zo všetkých plagátov len jeden, ktorý sa vám páči najviac.

Čítaj viac

Poznáme víťazov 15. ročníka EKOPLAGÁTU

V Považskej galérii umenia ocenila odborná porota autorov najlepších diel 15. ročníka súťažnej prehliadky EKOPLAGÁT.

Čítaj viac

V Poloninách by mala vzniknúť prírodná rezervácia Veľký Bukovec

Na území Národného parku Poloniny by mala v blízkej budúcnosti vzniknúť prírodná rezervácia (PR) Veľký Bukovec. Navrhovaná prírodná rezervácia nadväzuje na existujúcu PR Borsučiny, NPR Stužica, PR Borsukov vrch a NPR Jarabá skala. Vytvorí sa tak kompaktná jadrová zóna komponentu Svetového dedičstva UNESCO, v ktorej bude zabezpečený bezzásahový režim tak, ako si to vyžadujú podmienky zaradenia územia medzinárodného významu.

Čítaj viac

Výberové konanie na riaditeľa Správy NP Muránska planina

Štátna ochrana prírody SR v Banskej Bystrici vypisuje výberové konanie na miesto riaditeľa Správy Národného parku Muránska planina v Revúcej. Uchádzači sa môžu prihlásiť do 30. septembra 2020.

Čítaj viac

Nové merania ukazujú, že jaskynný systém Domica-Baradla prekročil dĺžku 30 kilometrov

V piatok 28. augusta predstavili jaskyniari počas tlačovej konferencie nové zistenia o podzemných priestoroch jaskynného systému Domica-Baradla. Podľa najnovších zistení je tento systém dlhý viac ako 30 kilometrov. Merania sa realizujú v rámci cezhraničného projektu „Rozvoj liečebného turizmu v jaskyniach svetového dedičstva Slovenského a Aggtelekského krasu“.

Čítaj viac

Spoznajte netopiere lepšie vďaka Medzinárodnej noci netopierov

Posledný augustový víkend patrí Medzinárodnej noci netopierov (International Bat Night). Jej cieľom je pomôcť prekonať neopodstatnené obavy a strach z netopierov. Podujatia pri tejto príležitosti si pripravila aj Štátna ochrana prírody SR.

Čítaj viac


September

Počuli ste, že...