Aktuality

Telemetria rysov na Kysuciach s novými prírastkami

Projekt INTERREG SK-CZ Koordinácia ochrany, monitoringu a manažmentu západokarpatskej populácie vlka dravého a rysa ostrovida na česko-slovenskom pomedzí prináša konkrétne výsledky. V súčasnosti naši pracovníci z CHKO Kysuce realizujú telemetriu dvoch jedincov rysa ostrovida, ide o pár „Rúfusa“ a „Hermínu“, ktorým najnovšie pribudli mláďatá.

Čítaj viac

Sté výročie ochrany prírody na Slovensku si pripomíname zberateľskou bankovkou

Pri príležitosti 100. výročia štátnej ochrany prírody na Slovensku pripravila Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky suvenírovú bankovku s názvom Ochrana slovenskej prírody.

Čítaj viac

Prvá pomoc pre vtáky v horúčavách

Momentálne našim územím vládne vlna horúčav, ktorá trápi nielen ľudí, ale aj zvieratá. Ak chceme našim štvornohým či okrídleným susedom pomôcť prečkať toto náročné obdobie, mali by sme im v prvom rade zabezpečiť prístup k vode.

Čítaj viac

Úspešná adopcia malého medveďa

Pracovníkom Správy Národného parku Veľká Fatra sa podarila úspešná adopcia malého medvieďatá náhradnej matke! Je to prvý potvrdený prípad úspešnej adopcie na Slovensku

Čítaj viac

V Slovenskom raji vznikol náučný areál venovaný lúkam

V piatok 7. júna sme na juhu národného parku Slovenský raj slávnostne otvorili nový náučný areál pri Ekocentre Dedinky. Priamo v známom turistickom centre chce naša Správa Národného parku Slovenský raj interaktívnou a zážitkovou formou priblížiť návštevníkom prírodné hodnoty a význam lúk.

Čítaj viac

Inšpektori životného prostredia stopli ťažbu v národnom parku

Podozrenie z náhodnej ťažby v biotopoch hlucháňa opäť pripomenulo význam novely zákona o ochrane prírody. Slovenská inšpekcia životného prostredia začala v pondelok štátny dozor v súvislosti s náhodnou ťažbou v Ľubochnianskej doline v Národnom parku Veľká Fatra.

Čítaj viac

Inovatívne infopanely v Novej Sedlici

Pracovníci našej Správy Národného parku Poloniny nainštalovali v uplynulých dňoch nové informačné panely pre návštevníkov tohto národného parku. Udialo sa tak v areáli Informačného strediska v Novej Sedlici. Panely majú zaujímavé prevedenie a pútavou formou približujú poznatky z oblasti zoológie či dendrológie, pričom zapájajú do poznávania všetky zmysly.

Čítaj viac


Jún

Počuli ste, že...