Aktuality

Národný park Slovenský raj oslavuje tridsať rokov

Druhý najnavštevovanejší park na Slovensku - Národný park (NP) Slovenský raj oslavuje tridsiate výročie. V posledných rokoch sa viac otvoril turizmu a priniesol novinky pre návštevníkov. Na štvrtkovej medzinárodnej konferencii sa o ňom hovorilo ako o parku, z ktorého by si mali brať príklad jaj ostatné národné parky.

Čítaj viac

Navštívte ferratu HZS Kyseľ

Správa národného parku Slovenský raj (v pôsobnosti Štátnej ochrany prírody SR) vydala na svojom oficiálnom webe základné informácie pre návštevníkov Ferraty HZS Kyseľ. Ferrata je od 15. júna tohto roka opäť otvorená!

Čítaj viac

Záchrana „opustených“ mláďat, neberte ich z miesta nálezu

Koniec mája, prakticky celý jún a ešte aj začiatok júla sa nesie v znamení záchrany takzvane „opustených“ mláďat. Mnohé vtáky totiž opúšťajú hniezda, ešte nedokonale schopné letu a často sa ocitnú na zemi pod hniezdom, kde ich však rodičia dokrmujú.

Čítaj viac

Aj v Malej Fatre sme otvorili všetky chodníky, poznáme i výhercu súťaže

Od polovice júna si môžu návštevníci národného parku Malá Fatra opäť vychutnať výhľady z Veľkého Rozsutca, symbolu tohto nášho chráneného územia. Rovnako sú sprístupnené aj ďalšie dva chodníky – do Obšívanky a na Malý Kriváň od Vendovky.

Čítaj viac

Potápač veľký na rieke Kysuca – nové prírastky

S potápačom veľkým sa na Kysuciach v zimnom období môžete stretnúť na nezamrznutých riekach Bystrica a hlavne Kysuca. Je tu však aj teraz – v lete. Podľa slov nášho spolupracovníka Jaroslava Kizeka, túto sezónu svoje mláďatá na rieke Kysuca vyviedlo 6 párov potápača veľkého.

Čítaj viac

Oheň do lesa nepatrí

Aktuálne horúce a suché počasie predstavuje veľké nebezpečenstvo pre vznik požiarov. Na území národného parku je prísne zakázané voľné zakladanie ohňa.

Čítaj viac

Aj my sme oslávili štvrťstoročie Slovenskej agentúry životného prostredia

Slovenská agentúra životného prostredia si podujatím Svetový deň životného prostredia na banskobystrickom Námestí SNP pripomenula v piatok 8. júna štvrťstoročie svojej činnosti. Jedným z partnerov podujatia bola aj Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky.

Čítaj viac


Jún

Počuli ste, že...