Aktuality

V Slovenskom raji vzniká nový návštevný poriadok

Návštevný poriadok každého národného parku je dokument, ktorý určuje pravidlá správania sa návštevníkov v parku a tiež definuje priestory, kde a ako možno rozvíjať aktivity turizmu.

Čítaj viac

V Malej Fatre vyrobili hniezda pre bociana bieleho

Žiaci ZŠ s MŠ Ondreja Štefku vo Varíne sa aktívne zapojili do uplynulého ročníka ekovýchovného programu Bocian. Pod patronát si zobrali hniezdo bociana bieleho v neďalekom Mojši.

Čítaj viac

V Tatranskom národnom parku platí zimná uzávera s niekoľkými zmenami

Správa Tatranského národného parku patriaca pod Štátnu ochranu prírody SR upozorňuje na niektoré zmeny počas súčasne platnej zimnej sezónnej uzávery vysokohorských turistických chodníkov oproti tej pôvodnej.

Čítaj viac

Ochrana prírody v národných parkoch sa posilní

Polovica územia všetkých národných parkov by mala byť do roku 2025 na Slovensku bezzásahová. Takéto plány má minister životného prostredia SR László Sólymos a Štátna ochrana prírody SR sa s nimi plne stotožňuje.

Čítaj viac

V Michalovciach vznikla alej po našom bývalom ochranárovi

Na Nábreží J. M. Hurbana v Michalovciach vysadili žiaci základnej školy na Okružnej ulici pozdĺž cesty pri obľúbenom oddychovom chodníku 20 stromov.

Čítaj viac

Úspešná akcia „Misia Apollo 11“ v Bielych Karpatoch

Parnassius apollo je vedecký názov jasoňa červenookého, jedného z našich najkrajších a najohrozenejších motýľov, „Misia Apollo 11“ je zasa názov ochranárskej akcie na záchranu populácie jasoňa v oblasti Vršatských bradiel, ktorá sa uskutočnila v Červenom Kameni v Bielych Karpatoch.

Čítaj viac

Poznáme víťazný plagát – Žiadosť bociana bieleho o prechodný pobyt

Východoslovenské múzeum v Košiciach a Štátna ochrana prírody SR vyhlásili od 6. novembra do 20. novembra 2017 celoslovenské on-line hlasovanie o víťazný plagát – Žiadosť bociana bieleho o prechodný pobyt.

Čítaj viac


December

Počuli ste, že...

Kam na výlet

Obsah sekcie sa momentálne pripravuje...
Viac...