Aktuality

Informácie k výberovým konaniam na pozíciu riaditeľa národného parku a chránených krajinných oblastí

V októbri vypísala Štátna ochrana prírody SR výberové konanie na pozíciu riaditeľov Správ Národného parku Poloniny, Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty a Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat. Prinášame vám životopisy a koncepcie uchádzačov.

Čítaj viac

Zimujúce bociany nie sú ojedinelým javom a nie vždy potrebujú pomoc človeka

Čoraz častejšie sa na Slovensku vyskytujú jedince bociana bieleho, ktoré neodleteli zimovať do Afriky a ostávajú u nás. Neznamená to však hneď, že sú v ohrození a potrebujú pomoc človeka. V minulosti sme už zaznamenali prípady, kedy bociany prečkali zimu u nás a boli v poriadku.

Čítaj viac

Poznáme výhercov vedomostného kvízu o stromoch

Približne mesiac sa mohla široká verejnosť zapojiť do súťažného kvízu s názvom "Čo nám rozprávajú stromy", ktorý pri príležitosti osláv Stredoeurópskeho dňa stromov vyhlásila Štátna ochrana prírody SR, Škola ochrany prírody Varín. Teší nás, že našu výzvu – kvízuj, zabav sa a vyhraj prijalo 220 účastníkov. Z účastníkov, ktorí dosiahli maximálny počet 30 bodov, sme vylosovali troch výhercov.

Čítaj viac

Ján Šmídt: Moje plány a ciele vo funkcii riaditeľa Správy NP Muránska planina

Úvodné slovo nového riaditeľa Jána Šmídta o problematike NP Muránska planina.

Čítaj viac

Národný park Muránska planina má nového riaditeľa

Generálny riaditeľ Štátnej ochrany prírody SR, Dušan Karaska, v stredu 11. novembra vymenoval nového riaditeľa Správy Národného parku Muránska planina. Stal sa ním dlhoročný lesník a odborník na ochranu prírody – Ján Šmídt.

Čítaj viac

Rezortné organizácie SVP a ŠOP SR chcú užšie spolupracovať

V utorok 3. novembra 2020 sa v priestoroch Slovenského vodohospodárskeho podniku, š.p. (SVP) v Banskej Štiavnici uskutočnilo stretnutie novovymenových generálnych riaditeľov SVP a ŠOP SR. Obaja štatutári sa zhodli, že je potrebné vytvoriť podmienky pre spoluprácu.

Čítaj viac

Správy chránených krajinných oblastí a národný park hľadajú nového riaditeľa

Štátna ochrana prírody SR vypísala viaceré výberové konania na post riaditeľa správy chránenej krajinnej oblasti a národného parku. Nového šéfa hľadajú v Bielych Karpatoch, Poloninách a na Vihorlate.

Čítaj viac


November

Počuli ste, že...