Tlačové informácie

Živé kamerové prenosy v národnom parku Veľká Fatra

Štátna ochrana prírody SR, Správa Národného parku (NP) Veľká Fatra spolu s firmou PROFI-NET s.r.o. vám prinášajú tri nové živé kamerové prenosy. Pozorovať môžete migračnú trasu veľkých šeliem, ďalej hniezdo našej najkrajšej sovy plamienky driemavej a hniezdenie labutí hrbozobých v starom koryte Váhu.

Čítaj viac

Verejný odpočet činností Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky za rok 2017

Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky pozýva zástupcov Ministerstva životného prostredia SR, rezortných organizácií MŽP SR a záujemcov z radov verejnosti na Verejný odpočet činností Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky za rok 2017.

Čítaj viac

Výruby v národnom parku Malá Fatra

Určite si viacero návštevníkov národného parku všimlo situáciu vo Vrátnej doline, kde došlo výrubom lesných porastov na rozsiahlych plochách. Takisto nás oslovili médiá so žiadosťou o informáciu k tejto problematike.

Čítaj viac

Realizujeme jedinečný projekt v NP Slovenský kras: Úžasný vtáčí svet bez hraníc

Drienovec, 24. apríl 2018 – Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky realizuje v spolupráci s Národným parkom Aggtelek v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Maďarsko projekt s názvom „Úžasný vtáčí svet bez hraníc“. Zameraný na zachovanie a zlepšenie podmienok pre hniezdenie vybraných druhov vtákov.

Čítaj viac

Pozvánka na tlačovú konferenciu: Úžasný vtáčí svet bez hraníc

Vážená redakcia, Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky si Vás dovoľuje pozvať pri príležitosti realizácie projektu Úžasný vtáčí svet bez hraníc z Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Maďarsko na tlačovú konferenciu, ktorá sa uskutoční v utorok 24. apríla o 10.00 hodine na lokalite Ornitologického stacionára Drieňovec.

Čítaj viac

Ďalšie otrávené dravce na juhozápade Slovenska

Keďže v posledných dňoch Štátna ochrana prírody SR (ŠOP SR) zaznamenala viacero prípadov otravy vzácnych dravcov na západnom Slovensku, jej pracovníci v súčinnosti s relevantnými subjektmi vykonávajú mimoriadne kontroly dotknutých území a zvýšili intenzitu výkonu strážnej služby na vytypovaných lokalitách.

Čítaj viac

Snežienky či medvedí cesnak netrhajte v treťom až piatom stupni ochrany

Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR upozorňuje návštevníkov našich lesov, že medvedí cesnak, či snežienku nemôžete zbierať v treťom až piatom stupni ochrany.

Čítaj viac


    Máj

    Počuli ste, že...