Tlačové informácie

Reakcia na hoax LZ VLK o Morskom oku

Lesoochránarske zoskupenie VLK na svojej facebookovej stránke zverejnilo pred niekoľkými dňami príspevok, v ktorom napáda Štátnu ochranu prírody, Správu CHKO Vihorlat, že v národnej prírodnej rezervácii Morské oko rekonštruuje chatu v utajenom režime, že dané územie chce vyňať z piateho stupňa ochrany, ďalej že chceme v tejto rezervácii vystrieľať bobry, vyrúbať okolité stromy a vodnú hladinu osadiť skútrami. Všetko sú to vymyslené a nepravdivé informácie.

Čítaj viac

Otázky a odpovede k novele zákona o ochrane prírody a krajiny

Napriek tvrdému odporu sa ministerstvu životného prostredia po sedemnástich rokoch podarilo zmeniť k lepšiemu súčasné pomery panujúce v národných parkoch. Novela zákona o ochrane prírody a krajiny prijatá Národnou radou SR zakazuje plošné výruby v národných parkoch a významne posilňuje kompetencie Štátnej ochrany prírody SR v treťom a vyššom stupni ochrany.

Čítaj viac

Poslanci schválili novelu zákona o ochrane prírody

Po sedemnástich rokoch parlament schválil prelomovú zmenu v ochrane prírody na Slovensku!

Čítaj viac

V parlamente sme ukázali výruby v národných parkoch

Špeciálnou edíciou pohľadníc chceme požiadať poslancov, aby podporili prijatie novely zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorá zakáže plošné výruby v národných parkoch.

Čítaj viac

Boj za novelu zákona o ochrane prírody

Výbor Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie odsúhlasil novelu zákona o ochrane prírody a krajiny z dielne Ministerstva životného prostredia. Poslancom parlamentu ju odporúča schváliť. Na schôdzu parlamentu sa tak môže dostať v druhej polovici septembra.

Čítaj viac

Bariéry na Vadičovskom a Klubinskom potoku

Pred pár dňami sa pracovníci našej Správy CHKO Kysuce spolu s ichtyológom zo Štátnej ochrany prírody SR Jurajom Hajdú zúčastnili na ichtyologickom prieskume dvoch vodných tokov, konkrétne na Vadičovskom a Klubinskom potoku. Zamerali sa na druhové obsadenie a početnosť jednotlivých druhov rýb v tokoch nad a pod bariérami, ktoré narušujú riečne kontinuum.

Čítaj viac

Migračné cesty veľkých šeliem

Kadiaľ vedú migračné cesty veľkých šeliem a aká je úmrtnosť zvierat na cestách a železniciach vo vybraných územiach, zisťovali experti v projekte TRANSGREEN. Aj vďaka projektu poznáme posledné miesta, ktoré treba chrániť, aby sme umožnili zvieratám putovať krajinou. Projekt končí a záverečná publikácia navrhuje spôsob ochrany pre každý dôležitý migračný koridor.

Čítaj viac


    September

    Počuli ste, že...