Tlačové informácie

Vyhlásenie: Stohektárové holiny v chránených oblastiach nič neriešia

Banská Bystrica (30. septembra 2017) - Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky (ŠOP SR) so znepokojením sleduje mediálne vyjadrenia lesníkov na tému ochrany prírody v chránených oblastiach. Vyhlásenia na adresu ŠOP SR sa pohybujú na škále od nečinnosti, cez prehnanú činnosť až po priame obviňovanie Štátnej ochrany prírody z takzvaných podkôrnikových kalamít. Štátnym ochrancom prírody teda nezostáva iná možnosť ako sa voči týmto vyhláseniam ohradiť.

Čítaj viac

Muránska planina oslavuje dvadsiate výročie vyhlásenia národného parku

Revúca (27. septembra 2017) - Národný park Muránska planina, jeden z najmladších národných parkov na Slovensku, oslavuje v týchto dňoch 20. výročie svojho vyhlásenia. Muránska planina je jednou z najzachovalejších krasových oblastí Slovenska, oplývajúca množstvom povrchových i podzemných krasových javov.

Čítaj viac

Štátna ochrana prírody začína s maďarskými partnermi realizovať unikátny projekt v Podunajsku

Šamorín (20. septembra) – Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky sa zapája do unikátneho projektu Cezhraničnej spolupráce Slovensko – Maďarská republika, ktorý bude realizovať spoločne s Národným parkom Ferto - Hanság v Maďarsku.

Čítaj viac

Tlačová konferenciu k maďarsko - slovenskému projektu prírodného parku Szigetkoz - Žitný Ostrov.

Štátna ochrana prírody SR Vás pozýva na tlačovú konferenciu k maďarsko - slovenskému projektu prírodného parku Szigetkoz - Žitný Ostrov, ktorá sa uskutoční v stredu 20. septembra o 10.00 hodine v Šamoríne na Parkovej ulici 4 v zasadačke Fórum Inštitútu.

Čítaj viac

Nórsky projekt má prispieť k rozvoju mäkkého turizmu na východe Slovenska a Ukrajine

Objekty mäkkého turizmu, vyčistené chodníky, nové edukačné tabule, rôzne informačné materiály pre turistov a ďalšie aktivity sa počas poldruha roka realizovali v rámci nórskeho projektu Ochrana prírody ako príležitosť pre regionálny rozvoj v prihraničnom území na slovenskej a ukrajinskej strane.

Čítaj viac

Ktoré atraktívne suveníry z prírody do dovolenkového kufra nepatria?

Štátna ochrana prírody SR v spolupráci so ZOO Bojnice zorganizovala v záhrade Karpatského strediska pre mokrade v Banskej Bystrici v rámci festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm – Envirofilm podujatie s názvom: „Aby sa vaša dovolenka nestala nočnou morou... ...alebo ktoré chránené druhy rastlín a živočíchov do dovolenkového kufra nepatria.“

Čítaj viac

Slovenskí strážcovia prírody vstupujú do Európskej rangerskej federácie ERF

Strážcovia prírody zo Slovenska a Česka pristúpia k výmenným stážam, zorganizujú aj niekoľko spoločných podujatí

Čítaj viac


    Október

    Počuli ste, že...

    Kam na výlet

    Obsah sekcie sa momentálne pripravuje...
    Viac...