Tlačové informácie

Ako vlk NEzožral Červenú Čiapočku

"Príbehy troch šeliem" je spoločný projekt ŠOP SR, Správy NP Malá Fatra a Krajskej knižnice v Žiline. V trojročnom cykle priblížime verejnosti (najmä deťom, žiakom a študentom) život medveďa, vlka a rysa.

Čítaj viac

Zimné presuny tatranských kamzíkov

Keď sa vo Vysokých Tatrách ochladí hlboko pod bod mrazu a snehová pokrývka dosiahne niekedy výšku až nad kamzičie rožky, tieto zvieratá sa často presúvajú do nižších nadmorských výšok. Tu sa dá nájsť potrava a noci nie sú tak nevľúdne a bičované vetrami ako na vrcholkoch štítov.

Čítaj viac

Zimný monitoring šeliem v Malej Fatre

Zimný monitoring veľkých šeliem je metódou zameranou na zisťovanie prítomnosti skúmaných druhov živočíchov v sledovanom území. Hlavný zimný monitoring sa realizuje v spolupráci s dobrovoľníkmi.

Čítaj viac

Jubilejných sto rokov štátnej ochrany prírody na Slovensku

V tomto roku si štátna ochrana prírody na Slovensku pripomína jubilejných sto rokov od svojho vzniku.

Čítaj viac

Ako a kedy prikrmovať vtáctvo?

Vtáky prikrmujme len v zime a počas nepriaznivého obdobia, kedy je v prírode nedostatok potravy. Dbajme na vhodnosť krmiva.

Čítaj viac

Oslavujeme 25. výročie Programu Človek a biosféra

Tento rok oslavuje Slovenský výbor Programu Človek a biosféra (MAB) významné 25. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti sa v pondelok 10. decembra uskutočnilo slávnostné zasadnutie, na ktoré boli pozvaní minulí aj súčasní členovia, podieľajúci na napĺňaní cieľov a poslania biosférických rezervácií (BR) na Slovensku.

Čítaj viac

Poznáme víťazný plagát - žiadosť bociana bieleho o prechodný pobyt

Východoslovenské múzeum v Košiciach a Štátna ochrana prírody SR vyhlásili od 6. novembra do 30. novembra 2018 celoslovenské on-line hlasovanie o víťazný plagát – žiadosť bociana bieleho o prechodný pobyt. Dnes už poznáme víťaza.

Čítaj viac


    Január

    Počuli ste, že...