Prežitie v divočine - tábor pre deti vo veku 10 – 16 rokov

Prežitie v divočine - tábor pre deti vo veku 10 – 16 rokov

V dňoch 28.7. – 30.7.2017 organizuje Správa NP Muránska planina v poradí už jedenásty ročník Prežitia v divočine, víkendového putovného tábora pre deti vo veku 10 – 16 rokov. 

Čo je to Prežitie v divočine?

Prežitie v divočine je trojdňový detský putovný (turistický) tábor. Ak sa nebojíš námahy, nevadí Ti, že budeš spať v stane a umyješ sa len v horskom prameni, nebojíš sa nočných zvukov a divočiny a vieš si zbaliť batoh tak, aby si ho uniesol/uniesla, navyše máš rád/rada zábavu a dobrodružstvo, tak toto je presne to, čo hľadáš! Ak sa zúčastníš tohto tábora, budeš mať možnosť prežiť dobrodružstvo s profesionálnymi strážcami národného parku a ich dobrovoľníkmi, naučiť sa s ich pomocou základné pravidlá prežitia v divočine a spoznať územie národného parku.

Ako tábor prebieha?

Tábora sa môže zúčastniť maximálne 30 detí, ktoré rozdelíme do skupín. Každá skupina má minimálne dvoch dospelých vedúcich, ktorými sú strážcovia a pracovníci národného parku a naši dobrovoľníci. Vyrážame v piatok ráno, každá skupina má určenú inú trasu putovania Muránskou planinou, spíme v stanoch alebo prístreškoch. V sobotu sa všetky skupiny stretnú na mieste spoločného bivaku v sedle Nižná Kľaková. Tu budú na Teba a Tvojich kamarátov čakať rôzne zábavné súťaže, v ktorých si budete môcť vyskúšať svoju zručnosť a šikovnosť. Najlepší budú odmenení drobnými vecnými cenami, všetci zasa sladkou odmenou. Deň uzavrieme spoločným táborákom a „opekačkou“. Nižnú Kľakovú skupiny opustia v nedeľu o cca 12.00 hod., spoločne sa presunú Hrdzavou dolinou do Muráňa a spojmi domov.

Viac informácií o tábore, ako aj prihlášky získate na stránke www.npmp.sk (http://www.npmp.sk/obsah/prezitie-v-divocine-2017).

Všetky správy

Máj

Počuli ste, že...