Záchrana kačičiek v Prešove

Záchrana kačičiek v Prešove

V stredu na obed dostali naši pracovníci v RCOP Prešov hlásenie o výskyte malých kačičiek v priestoroch malej vodnej elektrárne v Prešove. Potrebovali našu pomoc. Záchranná akcia dopadla úspešne.

Majiteľku psíka, ktorá išla okolo malej vodnej elektrárne (MVE) v Prešove upozornil na prítomnosť mláďat ich hlasný piskot. Po našom príchode sme najprv museli riešiť vstup do priestorov elektrárne, keďže kačičky sa nachádzali v prívodnom kanály k turbíne. Jednalo sa o  niekoľkodňové mláďatá kačice divej, ktoré statočne odolávali silnému prúdu. Proti prúdu kačičky nedokázali vyplávať naspäť do toku Torysy a zostávali tak uväznené v priestore záchytnej radlice.

Po kontaktovaní majiteľa MVE sme aj za asistencie Mestskej polície Prešov vstúpili do objektu a postupne vychytali ´malých plavcov´. Kačičky boli vypustené pod MVE, kde ich už čakali starostliví rodičia, ktorí celú záchrannú akciu sledovali prelietavajúc ponad nás. 

Chceme aj týmto spôsobom poďakovať nahlasovateľke ako aj príslušníkom mestskej polície, ktorí sa aktívne zapojili do záchrany mláďat.

 

Zdroj: http://rcoppresov.sopsr.sk/zachrana-kaciciek/

Všetky správy

Január

Počuli ste, že...