Sledujte online život bocianov v Brzotíne

Sledujte online život bocianov v Brzotíne

Naša Správa Národného parku Slovenský kras dáva do pozornosti aj v tejto sezóne online kameru, ktorá sníma život bocianov bielych na hniezde v obci Brzotín. Výchova mláďat po vyliahnutí z vajíčok určite bude stáť za pozornosť.

Bociany biele žijú v blízkosti ľudí už viac ako 100 rokov. Bociana pozná snáď každý a patrí medzi najobľúbenejšie vtáčie druhy. Spájajú sa s ním rôzne príslovia a porekadlá, sú podľa nich nositeľmi šťastia, nového života a blahobytu. Ich život je veľmi zaujímavý a stále plný prekvapení.

Nahliadnite spolu s nami do ich života prostredníctvom online kamery umiestnenej pri hniezde v Brzotíne. Vďaka spoločnosti VEGAnet s.r.o., poskytovateľovi internetového pripojenia v Rožňave a okolí, ktorá nás podporila novou kamerou a bezplatným internetovým pripojením pre online sledovanie hniezda, máme možnosť pozorovať život bocianov aj túto sezónu. Vyspelá technika umožňuje ich sledovanie nielen cez deň, ale aj v noci.

Zaujímavosti

Práve vďaka kamere sme v roku 2016 mohli sledovať ako sa bocianí pár postaral okrem vlastného mláďaťa aj o druhé, adoptívne mláďa. A v roku 2017 sme si vďaka kamere všimli, že jedno z troch mláďat má neštandardne v chvostovom perí, ktoré je bežne čisto biele, jedno čierne pierko.

Tohto roku obsadili bociany hniezdo trochu neskôr, prvá priletela samica 21. apríla a potom samec 24. apríla. Po dôkladnej úprave hniezda zniesla samica prvé vajíčko v utorok 30. apríla. Keďže bociany znášajú vajíčka každý druhý deň, druhé zniesla druhého mája.

Online prenos nájdete TU

Ak vám niektorá zaujímavá udalosť unikla pozornosti, aktuality z hniezdnej sezóny nájdete TU .

Vždy nás vedia niečím prekvapiť

A ak sa vám počas sledovania bude zdať, že jeden z bocianov je dlho preč, alebo sa obraz na kamere bude kývať, pozrite sa na fotke nižšie prečo je to tak:

         

Zdroj: http://npslovenskykras.sopsr.sk/sledujte-online-zivot-bocianov-bielych-v-brzotine/

Titulné foto: ilustračné

Editácia: ŠOP SR

Všetky správy

Február

Počuli ste, že...