ŠOP SR hľadá riaditeľa pre Správu Národného parku Nízke Tatry a aj Správu slovenských jaskýň

ŠOP SR hľadá riaditeľa pre Správu Národného parku Nízke Tatry a aj Správu slovenských jaskýň

Štátna ochrana prírody SR vypísala v týchto dňoch dve nové výberové konania. Ide o vedúce pozície jej organizačných zložiek.

Po odvolaní Ľuboša Čillaga na konci minulého roka, hľadá vedenie ŠOP SR nového riaditeľa Správy Národného parku Nízke Tatry. Záujemcovia o túto pozíciu musia pri podaní žiadosti o zamestnanie predložiť vypracovaný projekt „Koncepcia riadenia a rozvoja Národného parku Nízke Tatry“, ktorého súčasťou bude aj „Stratégia rozvoja spolupráce národného parku s relevantnými subjektmi v regióne“. Podľa slov generálneho riaditeľa ŠOP SR Dušana Karasku, bolo územie NAPANT-u vždy veľmi atraktívnym prostredím pre investorov a developerov, a preto je nevyhnutné, aby nový riaditeľ dokázal čeliť tomuto tlaku a presadzoval v prvom rade záujmy ochrany prírody.

Výberové konanie je vyhlásené aj na pozíciu riaditeľa Správy slovenských jaskýň (SSJ) so sídlom v Liptovskom Mikuláši. Túto funkciu momentálne zastáva Ján Zuskin, ktorý však bol vedením iba poverený. „Žiaľ, na mnohé vedúce pozície sa v minulosti nerealizovali výberové konanie a riaditelia boli vedením poverení, a to aj na niekoľko rokov,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Dušan Karaska a zároveň dodáva, že jeho cieľom je štandardizovať tieto procesy a zakaždým zrealizovať transparentné výberové konanie, kde nezávislá komisia vyberie najlepšieho kandidáta. Rovnako, ako na ostatné pozície, tak aj uchádzači o pozíciu riaditeľa SSJ musia vypracovať koncepciu riadenia a rozvoja Správy slovenských jaskýň. Na obe tieto pozície sa môžu záujemcovia prihlásiť najneskôr do 15. februára.

Plné znenie pracovnej ponuky na pozíciu riaditeľa Správy Národného parku Nízke Tatry

Plné znenie pracovnej ponuky na pozíciu riaditeľa Správy slovenských jaskýň

Spracovala: Anna Weissová, oddelenie komunikácie ŠOP SR

Všetky správy

Marec

Počuli ste, že...