Minitábor v genofondovom sade v Bielych Karpatoch

Minitábor v genofondovom sade v Bielych Karpatoch

Genofondový sad v Starej Turej na kopanici Súš - Lazy sa môže popýšiť prvou tohtoročnou úrodou. Založila ho naša Správa CHKO Biele Karpaty, ktorá v spolupráci s občianskymi združeniami pripravila aj Minitábor v genofondovom sade. Uskutoční sa už tento piatok a sobotu 16. a 17. augusta.

Naša Správa CHKO Biele Karpaty založila pre piatimi rokmi genofondový sad starých odrôd jabloní a hrušiek v Starej Turej na kopanici Súš – Lazy. Nachádza sa tam 48 odrôd jabloní21 odrôd hrušiek, ktoré sa tradične pestovali v oblasti Bielych Karpát.

Niekoľko mladých jabloniek prinieslo v tomto roku prvú úrodu, z ktorej sa veľmi tešíme. Zarodila napríklad  „Strýmka“ či „Jeptiška“. Jablká nepôjdu do štrúdle, ale poslúžia na poznávanie starých odrôd pri výstavách v jesennom období. 

Aby sad prosperoval, vyžaduje stálu starostlivosť. V spolupráci s občianskymi združeniami Pre PríroduGenoFond pripravila Správa CHKO Biele Karpaty Minitábor v genofondovom sade. Uskutoční sa piatok 16. augusta a sobotu 17. augusta (zmena oproti pôvodnému termínu – pôvodne štvordňový tábor bude trvať iba 2 dni).

Miesto konania je priamo sad v Starej Turej, časť Súš – Lazy, súradnice 48.8193917N, 17.6531631E

Privítame každého, kto sa chce nielen potešiť z prvej úrody, ale aj pomôcť kosiť, opravovať ohrady, okopať stromčeky a opraviť prístrešok. Strava je zabezpečená, cestovné preplácame, nocľah v prístrešku (vlastný spacák potrebný).

Bližšie informácie a prihlasovanie:

Bruno Jakubec: 0907 233730

Katarína Rajcová: 0911 011376

Zdroj: http://chkobielekarpaty.sopsr.sk/prva-uroda-v-genofondovom-sade/

Všetky správy

November

Počuli ste, že...