Výstavy Národné parky Slovenska, Biodiverzita

Výstavy Národné parky Slovenska, Biodiverzita

V týchto dňoch až do 10. marca môžete v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre uvidieť výstavy – Národné parky Slovenska, Biodiverzita.

Výstavy Národné parky Slovenska, Biodiverzita ponúkajú možnosť uvidieť naše národné parky, ktorých krása a jedinečnosť sa predstavuje prostredníctvom fotografií. Prvýkrát boli prezentované v roku 2016 v sídle Európskej komisie v Bruseli a ďalších európskych inštitúciách. Na jej príprave spolupracovalo Ministerstvo životného prostredia so Štátnou ochranou prírody SR.

Slovensko je jednou z krajín, ktorá sa môže pochváliť neopísateľnou nádherou prírody. Ročne priláka množstvo turistov, ktorí sú očarení jej krásou a po návšteve si odnášajú so sebou nezabudnuteľné spomienky. Väčšina z nás už určite navštívila v rámci dovolenky či výletu aspoň jeden národný park. Avšak zhliadnuť vzácne rastliny alebo živočíchy obývajúce rôzne biotopy nie je dopriate každému.

Výstavy Národné parky Slovenska, Biodiverzita, ktoré sú sprístupnené do 10. marca tohto roka v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre, ponúkajú jedinečnú možnosť nahliadnuť prostredníctvom fotografií na krásy našich národných parkov, chránených rastlín, živočíchov, či tajomných jaskýň. V roku 2016 boli prvýkrát prezentované v sídle Európskej komisie v Bruseli. Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky ich pripravila v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia s cieľom prezentovať ochranu prírody, podčiarknuť dôležitosť chránených území a zohľadňovať nároky na ochranu biodiverzity, ktorá je globálnym problémom.

Obe spomínané výstavy budete môcť ešte uvidieť od 25. marca do 14. mája 2019 v Mestskom múzeu v Zlatých Moravciach na Námestí Andreja Hlinku č. 1.

(sopsr, muzeumnitra.sk)

Všetky správy

Máj

Počuli ste, že...