Restoration of Endemic Pannonic Salt Marshes and Sand Dunes in Southern Slovakia
Číslo projektu:
LIFE10NAT/SK/00083
Cieľ:
prispieť k ochrane prioritných biotopov a posilneniu sústavy Natura 2000 v projektovom území prostredníctvom aktívnej ochrany endemických panónskych slanomilných a pieskomilných biotopov európskeho významu, a to realizáciou obnovného manažmentu a zlepšením a udržaním ich priaznivého stavu.
Začiatok projektu:
01/09/2011
Koniec projektu:
30/12/2016
Celkový rozpočet:
2 367 530 EUR
Skutočné náklady:
projekt v realizácii
Príspevok ES (% z celkových nákladov):
75
Príjemca:
DAPHNE
Partneri:
Štátna ochrana prírody SR, BROZ
Stránka projektu:
http://daphne.sk/pannonicsk
http://www.perlypodunajska.sk/
Projekt bol spolufinancovaný Ministerstvom životného prostredia SR.
31.7. Svetový deň strážcov má poukázať na profesionálnu prácu strážcov chránených území pri ochrane svetového prírodného a kultúrneho dedičstva. Tento deň je aj spomienkou na strážcov zabitých alebo zranených pri výkone svojej práce v teréne na celom svete a podpore rodín a pozostalých po strážcoch. Svetový deň strážcov podporuje ho 63 členských združení Medzinárodnej federácie rangerov (International Ranger Federation, IRF), Nadácia tenkej zelenej línie (The Thin Green Line) ale i organizácie, jednotlivci a školy, ktorí podporujú prácu strážcov a členov IRF na celom svete.
motýle ochutnávajú svojimi nohami? Motýle majú na chodidlách chuťové senzory, vhodnú potravu teda rozpoznajú, keď sa na ňu postavia. Nemajú ústa. Ak nájdu nektár, namiesto úst používajú sosák, dlhú trubičku, pomocou ktorej kvet vysávajú.