Vedúci partner – Správa národného parku Fertő-Hanság (Maďarská republika)

Správa NPFH spravuje 5 chránených krajinných oblastí s celkovou rozlohou 100 000 ha na území žúp Győr-Moson-Sopron a Vas. Dlhé roky úspešne realizuje národné aj medzinárodné projekty, má za sebou bohatú skúsenosť z realizácie projektov v programoch KEOP, PHARE CBC a INTERREG. Na celoštátnej úrovni je zodpovedná za územnú ochranu a zachovanie prírody a krajiny, vedecký výskum a tvorbu databáz a realizáciu ochranárskych opatrení (revitalizácia biotopov, druhová ochrana). Vykonáva expertízy, pripomienkuje koncepcie rozvoja území, poskytuje konzultačnú podporu pre verejnosť, propaguje a vytvára vhodné podmienky pre rozvoj ekoturistiky a venuje sa aj environmentálnej výchove.
Cezhraničný partner – Regionálna rozvojová agentúra Šamorín (RRA Šamorín)

RRA Šamorín bola založená v roku 2005 ako súčasť siete Regionálnych rozvojových agentúr SR. V rámci Trnavského samosprávneho kraja združuje samosprávy a neziskové organizácie, jej členmi sú Trnavský samosprávny kraj, Mesto Šamorín, Fórum centrum pre regionálny rozvoj (Šamorín), Centrum miestneho rozvoja Šamorín, Podunajsko-Dolnovážske regionálne združenie (Dunajská Streda). RRA Šamorín je nezisková organizácia, ktorá napomáha hospodárskemu a sociálnemu rozvoju regiónu partnerskou spoluprácou miestnych i regionálnych aktérov. Jej činnosť je zameraná hlavne na rozvoj vidieka, cezhraničnú spoluprácu a ochranu kultúrneho, resp. prírodného dedičstva.
Projektový partner 2 – Štátna ochrana prírody SR
Štátna ochrana prírody je odbornou organizáciou s celoslovenskou pôsobnosťou, zameranou najmä na zabezpečovanie úloh na úseku ochrany prírody a krajiny vrátane správy jaskýň. podľa ustanovení zákona č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny. Je príspevkovou organizáciou so sídlom v Banskej Bystrici. Spracúva koncepčné a metodické materiály a podklady na úseku ochrany prírody, pripravuje odborné stanoviská a podklady pre rozhodovaciu činnosť orgánov ochrany prírody, spracúva projekty ochrany chránených území, zastrešuje územnú a druhovú ochranu na Slovensku. Realizuje revitalizačné a ochranárske zásahy a opatrenia v chránených územiach, vykonáva pravidelný monitoring populácií druhov a habitatov, buduje databázy a prevádzkuje sieť jaskýň na Slovensku. Na projekte spolupracujú biológovia z CHKO Dunajské luhy z Bratislavy a Dunajskej Stredy.
Projektový partner 3 – Pisztráng Kör Egyesület / Spolok Pstruh - Waldorfské ochranárske a turistické združenie (Maďarská republika)

Združenie bolo založené v roku 1998 za účelom propagácie spoznávania prírody. Má rozmanitú činnosť, organizuje túry a poznávacie akcie prírody, tábory, výstavy, voľnočasové aktivity v prírode, prezentácie tradičných činností ako ryžovanie zlata, pečenie chleba, športovú lukostreľbu, pozorovanie vtákov, bobrov, atď. V obci Dunasziget prevádzkuje ekopark a centrum ochrany krajiny.