Súťaž - prírodné bádanie

Súťaž - prírodné bádanie

Otestuj sa ako dobre poznáš prírodu Slovenska. Surfuj po stránke sopsr.sk, nájdi 6 skrytých otázok a odpovedz na ne do 1. apríla 2019. Na výhercu súťaže čakajú smart hodinky.

Štátna ochrana prírody SR si pri príležitosti pripomenutia 100 rokov štátnej ochrany prírody na Slovensku (1919 – 2019) pre Vás pripravila vedomostnú súťaž s témou Prírodné bádanie, kde môžete otestovať nielen svoje znalosti o prírode, ale aj svoj postreh.

Začnite surfovať po stránke sopsr.sk a objavte množstvo zaujímavostí o prírode, jej ochrane, výskume a odhaľte  málo poznané druhy rastlín a živočíchov známych i menej známych chránených území Slovenska.

Hlavným cieľom vedomostnej súťaže je pripomenúť si v minulosti tradičné, dnes už zaniknuté Dni ochrany prírody (21. 03. – 1. 04.), ktoré predstavovali najvýznamnejšie a najrozsiahlejšie podujatie ochrany prírody na Slovensku. Každoročne začínali dňom jarnej rovnodennosti, ktorá pripadala na 21. marec  (to platilo prvé dve desaťročia minulého storočia; v súčasnosti je dňom jarnej rovnodennosti 20. marec) a končili 1. apríla na Deň vtáctva. V praktickom živote sa  poznaním rozvíja náš vzťah k prírode a preto si ju chráňme, lebo je vzácna.

Podmienky zapojenia sa:

  1. Kliknite na úvodnú stránku sopsr.sk a hľadajte otázku, odhalíte ju aj s pomocnou fotografiou.
  2. Pri každej nájdenej otázke nájdete indíciu, ktorá Vás navedie kde hľadať ďalej.
  3. Spolu nájdete 6 otázok, každá Vaša odpoveď bude mať dve slová, t.j. slovenské mená (druhové a rodové) chránených druhov živočíchov a rastlín.
  4. Všetky odpovede nám pošlite na mailovú adresu sutaz@sopsr.sk do 1. apríla 2019, Vaše odpovede tak neuvidí nikto iný.

                                                                     Prajeme príjemné bádanie

Pripravil: Odbor environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety, ŠOP SR

Všetky správy

Máj

Počuli ste, že...