Navštívte ferratu HZS Kyseľ

Navštívte ferratu HZS Kyseľ

Správa národného parku Slovenský raj (v pôsobnosti Štátnej ochrany prírody SR) vydala na svojom oficiálnom webe základné informácie pre návštevníkov Ferraty HZS Kyseľ. Ferrata je od 15. júna tohto roka opäť otvorená!

Srdečne Vás vítame pri poznávaní “pravej divočiny” a prajeme neopakovateľné zážitky. Novinkou sezóny r. 2018 je regionálna zľava pre návštevníkov ferraty. Základné vstupné pre jednorazový prechod ferratou je 5 €, vstupné po uplatnení regionálnej zľavy je 2,50€.

Regionálna zľava platí pre:

  1. a) držiteľov turistickej karty Slovenský raj & Spiš vydávanou len ubytovaným hosťom ubytovacími zariadeniami v destinácii Slovenský raj & Spiš (viac informácií o zľavnenej turistickej karte je na sk)
  2. b) obyvateľov regiónu s trvalým pobytom v meste Spišská Nová Ves a Dobšiná a obciach Smižany, Spišské Tomášovce, Letanovce, Hrabušice, Betlanovce, Spišský Štiavnik, Hranovnica, Spišské Bystré, Vydrník, Arnutovce, Mlynky, Dedinky, Stratená, Vernár, Telgárt, Hnilec, Hnilčík.

Organizačné pokyny pri návšteve ferraty:
1. Povinnou výbavou pri návšteve ferraty je ferratový set. Ferratu je možné navštíviť buď individuálne  alebo je možné si objednať na Správe NP Slovenský raj doprovod s odborným výkladom pracovníka Správy NP. Doprovod na ferratu nie je povinný.

Ferrata je prístupná v období 15. jún až 31. október. Ferrata je jednosmerná výhradne v smere zdola nahor. Podrobnosti o trase, výbave, zaujímavostiach, včítane prevádzkového poriadku si môžete pozrieť na nasledujúcich obrázkoch.

 

Všetky správy

Marec

Počuli ste, že...