Zúčastnili sme sa Dňa otvorených dverí na ministerstve životného prostredia

Zúčastnili sme sa Dňa otvorených dverí na ministerstve životného prostredia

V sobotu 12. mája otvorilo svoje brány Ministerstvo životného prostredia SR so sídlom v Bratislave pre verejnosť. Dňa otvorených dverí sa zúčastnila aj Štátna ochrana prírody SR.

Akcia sa tentoraz konala pred budovou ministerstva aj vďaka mnohým outdorovým aktivitám. Bohatý program sa začal o 9.30 hodine a okrem toho, že počas celého podujatia mohli prezentovať rezortné organizácie ministerstva svoje činnosti, široká verejnosť „nakúkala“ do ministrovej kancelárie, plavila sa loďou po Dunaji, skákala v nafukovacom zámku, či tešila sa z hudobných výkonov Thomasa Puskailera.

Štátna ochrana prírody SR prezentovala svoju ochranársku činnosť vďaka zúčastneným členom stráže prírody, ktorí ochotne odpovedali na zvedavé otázky okoloidúcich. Náš stánok okrem iného ponúkol veľa zaujímavostí zo sveta medveďov, množstvo vedomostných kvízov, ale aj veľa prezentačných predmetov a materiálov, ktoré ponúkali environmentálne pracovníčky. Najväčší úspech zožali odliatky stôp medveďa, rysa a vlka.

Štátna ochrana prírody SR rada využila možnosť prezentovať sa na tomto podujatí. Vydarilo sa počasie i celá akcia pod gesciou Ministerstva životného prostredia SR. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník Dňa otvorených dverí.

 

 

Všetky správy

Január

Počuli ste, že...