Dokumenty a informácie
 Štatút ISTB
     diskusia k štatútu
     pripomienky k štatútu
 Rada ISTB

Centrálna databáza
Vstup pre verejnosť
 Zoologická databáza
 Botanická databáza
 Štruktúry tabuliek
Klienti
 Národné parky
 Chránené krajinné oblasti
 Regionálne správy
 COPK, MŽP, Inšpekcia
 Cites
 Mimovládne organizácie
 Iné organizácie
 Iní klienti (fyz. osoby)

Zákonom chránené kriticky ohrozené živočíchy


  Zoologický DRUHOVNÍK, vzniká využitím služieb kolektívu Databanka fauny Slovenska, Prif UK Bratislava

kriticky ohrozené
veľmi ohrozené
ohrozene
taxonskupinahodnota
Pelobates fuscus (Laurenti, 1768)Amphibia10000
Rana ridibunda Pallas, 1771Amphibia10000
Triturus cristatus (Laurenti, 1768)Amphibia15000
Anyphaena furva Miller, 1967Aranea5000
Araneus nordmanni (Thorell, 1870)Aranea5000
Arctosa perita (Latreille, 1799)Aranea5000
Arctosa stigmosa (Thorell, 1875)Aranea5000
Argiope lobata (Pallas, 1772)Aranea5000
Argyroneta aquatica (Clerck, 1757)Aranea5000
Atypus muralis Bertkau, 1890Aranea5000
Dolomedes plantarius (Clerck, 1757)Aranea5000
Gnaphosa microps Holm, 1939Aranea5000
Gnaphosa nigerrima L.Koch, 1877Aranea5000
Haplodrassus moderatus (Kulczynski, 1897)Aranea5000
Cheiracanthium montanum L.Koch, 1878Aranea5000
Larinioides silvicultrix (C.L.Koch, 1835)Aranea5000
Lycosa vultuosa C.L.Koch, 1839Aranea5000
Pardosa proxima (C.L.Koch, 1847)Aranea5000
Synema plorator (O.P.-Cambridge, 1872)Aranea5000
Zelotes puritanus Chamberlin, 1922Aranea5000
Cicada orni Linnaeus,1758Auchenorhyncha5000
Pagiphora annulata (Brullé,1832)Auchenorhyncha5000
Tibicen plebejus (Scopoli,1763)Auchenorhyncha5000
Tibicina haematodes (Scopoli,1763)Auchenorhyncha5000
Anthus campestris (Linnaeus, 1758)Aves10000
Aquila heliaca Savigny, 1809Aves0
Aquila chrysaetos (Linnaeus, 1758)Aves0
Ardea purpurea Linnaeus, 1766Aves80000
Ardeola ralloides (Scopoli, 1769)Aves50000
Aythya nyroca (Guldenstadt, 1769)Aves50000
Botaurus stellaris (Linnaeus, 1758)Aves50000
Burhinus oedicnemus (Linnaeus, 1758)Aves30000
Calamodus melanopogon (Temminck, 1823)Aves30000
Calamodus paludicola (Vieillot, 1817)Aves30000
Casmerodius albus (Linnaeus, 1758)Aves60000
Circaetus gallicus (Gmelin, 1788)Aves70000
Coracias garrulus Linnaeus, 1758Aves0
Crex crex (Linnaeus, 1758)Aves50000
Egretta garzetta (Linnaeus, 1766)Aves70000
Emberiza hortulana Linnaeus, 1758Aves0
Falco cherrug Gray, 1834Aves100000
Falco naumanni Fleischer, 1818Aves30000
Falco peregrinus Tunstall, 1771Aves100000
Falco vespertinus Linnaeus, 1766Aves50000
Haliaeetus albicilla (Linnaeus, 1758)Aves100000
Hieraaetus pennatus (Gmelin, 1788)Aves100000
Himantopus himantopus (Linnaeus, 1758)Aves25000
Chlidonias hybrida (Pallas, 1811)Aves30000
Chlidonias leucopterus (Temminck, 1815)Aves25000
Lanius minor Gmelin, 1788Aves20000
Lanius senator Linnaeus, 1758Aves30000
Limosa lapponica (Linnaeus, 1758)Aves30000
Milvus milvus (Linnaeus, 1758)Aves70000
Monticola saxatilis (Linnaeus, 1766)Aves0
Numenius arquata (Linnaeus, 1758)Aves50000
Numenius tenuirostris Vieillot, 1817Aves80000
Otis tarda Linnaeus, 1758Aves0
Otus scops (Linnaeus, 1758)Aves30000
Phalacrocorax pygmaeus (Pallas, 1773)Aves50000
Platalea leucorodia Linnaeus, 1758Aves70000
Podiceps griseigena (Boddaert, 1783)Aves25000
Sterna albifrons Pallas, 1764Aves15000
Tetrax tetrax(Linnaeus, 1758)Aves0
Agnathus decoratus Germar, 1818Coleoptera5000
Ampedus (Ampedus) quadrisignatus (Gyllenhal, 1817)Coleoptera5000
Ampedus (Ampedus) ruficeps (Mulsant et Guillebeau, 1855)Coleoptera5000
Bius thoracicus (Fabricius, 1792)Coleoptera5000
Bolbelasmus unicornis (Schrank, 1789)Coleoptera5000
Boros schneideri (Panzer, 1795)Coleoptera5000
Brachygonus megerlei (Lacordaire, 1835)Coleoptera5000
Capnodis tenebrionis (Linnaeus, 1761)Coleoptera5000
Carabus (Carabus) clatratus auraniensis J. M., 1902Coleoptera5000
Carabus (Carabus) clatratus clatratus Linnaeus, 1761Coleoptera5000
Carabus (Carabus) menetriesi menetriesi Hummel, 1827Coleoptera5000
Carabus (Pachystus) hungaricus Fabricius, 1792Coleoptera5000
Dicerca (Dicerca) aenea (Linnaeus, 1761)Coleoptera5000
Dicerca (Dicerca) alni (Fischer von Waldheim, 1824)Coleoptera5000
Dicerca (Dicerca) furcata (Thunberg, 1787)Coleoptera5000
Hydrophilus aterrimus Erscholtz, 1822Coleoptera5000
Laena reitteri Weise, 1877Coleoptera5000
Leptura (Macroleptura) thoracica Creutzer, 1799Coleoptera5000
Limoniscus violaceus (P.W.J. Muller, 1821)Coleoptera5000
Meloe (Coelomeloe) tuccius Rossi, 1792Coleoptera5000
Meloe (Lampromeloe) variegatus Donovan, 1776Coleoptera5000
Meloe (Listromeloe) hungarus Schrank, 1776Coleoptera5000
Meloe (Meloegonius) cicatricosus Leach, 1811Coleoptera5000
Meloe (Meloegonius) rufiventris Germar, 1817Coleoptera6000
Menephilus cylindricus (Herbst, 1784)Coleoptera5000
Necydalis ulmi Chevrolat, 1838Coleoptera5000
Nemozoma caucasicum M., 1832Coleoptera5000
Phryganophilus ruficollis (Fabricius, 1798)Coleoptera5000
Pseudogaurotina excellens Brancsik, 1874Coleoptera5000
Pytho abieticola J. Sahlberg, 1875Coleoptera5000
Selatosomus (Selatosomus) confluens rugosus (Germar, 1836)Coleoptera5000
Semanotus russicus russicus Fabricius, 1776Coleoptera5000
Sitaris muralis (Forster, 1771)Coleoptera5000
Sphenoptera (Sphenoptera) antiqua (Illiger, 1803)Coleoptera5000
Tragosoma depsarium Linnaeus, 1767Coleoptera5000
Astacus torrentium (SCHRANK, 1803)Crustacea5000
Branchinecta paludosa (O.F.MULLER, 1788)Crustacea5000
Ametropus fragilis Albarda, 1878Ephemeroptera5000
Ephemera glaucops Pictet, 1843-1845Ephemeroptera5000
Choroterpes pictetii (Eaton, 1871)Ephemeroptera5000
Isonychia ignota (Walker, 1853)Ephemeroptera5000
Oligoneurisca borysthenica Cernova, 1937Ephemeroptera5000
Palingenia longicauda (Olivier, 1791)Ephemeroptera5000
HauffeniaGastropoda5000
Batracobdella paludosa (Carena, 1824)Hirudinea0
Batozonellus lacerticida lacerticida (Pallas, 1771)Hymenoptera5000
Larra anathema (Rossi, 1790)Hymenoptera5000
Rhadinoceraea reitteri Konow, 1890Hymenoptera5000
Ammobiota hebe (Linnaeus, 1758)Lepidoptera5000
Boloria aquilonaris (Stichel, 1908)Lepidoptera5000
Brenthis hecate (Denis et Sciffermueller, 1775)Lepidoptera5000
Coenonympha hero (Linnaeus, 1761)Lepidoptera5000
Colias myrmidone (Esper, 1781)Lepidoptera5000
Colias palaeno (Linnaeus, 1761)Lepidoptera5000
Erebia gorge (Huebner, 1804)Lepidoptera5000
Erebia pharte (Huebner, 1804)Lepidoptera5000
Eurodryas aurinia (Rottemburg, 1775)Lepidoptera5000
Hipparchia alcyone (Denis et Schiffermueller, 1775)Lepidoptera5000
Hipparchia semele (Linnaeus, 1758)Lepidoptera5000
Hipparchia statilinus (Hufnagel, 1767)Lepidoptera5000
Hypodryas maturna (Linnaeus, 1758)Lepidoptera5000
Chazara briseis (Linnaeus, 1764)Lepidoptera5000
Maculinea nausithous (Bergstraesser, 1779)Lepidoptera5000
Maculinea teleius (Bergstraesser, 1779)Lepidoptera5000
Neptis sappho (Pallas, 1771)Lepidoptera5000
Parnassius apollo (Linnaeus, 1758)Lepidoptera6000
Plebicula amanda (Schneider, 1792)Lepidoptera5000
Vacciniina optilete (Knoch, 1781)Lepidoptera5000
Alces alces (Linnaeus, 1758)Mammalia50000
Bison bonasus (Linnaeus, 1758)Mammalia0
Canis aureus Linnaeus, 1758Mammalia30000
Castor fiber Linnaeus, 1758Mammalia30000
Eliomys quercinus (Linnaeus, 1766)Mammalia40000
Lynx lynx (Linnaeus, 1758)Mammalia50000
Marmota marmota (Linnaeus, 1758)Mammalia60000
Microtus oeconomus (Pallas, 1776)Mammalia15000
Miniopterus schreibersii (Kuhl, 1819)Mammalia20000
Rhinolophus euryale Blasius, 1853Mammalia20000
Rhinolophus ferumequinum (Schreber, 1775)Mammalia20000
Rupicapra rupicapra (Linnaeus, 1758)Mammalia120000
Sicista betulina (Pallas, 1779)Mammalia12000
Alopia bielzii clathrata (ROSSMASSLER, 1857)Mollusca5000
Anisus vorticulus (TROSCHEL, 1834)Mollusca5000
Belgrandiella alticola LOZEK ET BRTEK, 1964Mollusca5000
Belgrandiella bojnicensis LOZEK ET BRTEK, 1964Mollusca5000
Belgrandiella slovenica LOZEK ET BRTEK, 1964Mollusca5000
Catinella arenaria (BOUCHARD-CHANTEREAUX, 1837)Mollusca5000
Cochlicopa nitens (GALLENSTEIN, 1848)Mollusca5000
Cochlodina fimbriata remota LOZEK, 1952Mollusca5000
Fagotia acicularis (FERUSSAC, 1823)Mollusca0
Fagotia esperi (FERUSSAC, 1823)Mollusca5000
Gyraulus riparius (WESTERLUND, 1865)Mollusca5000
Chilostoma rossmaessleri (L. PFEIFFER, 1842)Mollusca5000
Pseudanodonta complanata (ROSSMASSLER, 1835)Mollusca5000
Spelaeodiscus triarius (ROSSMASSLER, 1839)Mollusca5000
Theodoxus transversalis (C.Pfeiffer, 1828)Mollusca5000
Vallonia declivis STERKI, 1892Mollusca5000
Vertigo geyeri LINDHOLM, 1925Mollusca5000
Dendroleon pantherinus (Fabricius, 1787)Neuropteroidea5000
Libelloides macaronius (Scopoli, 1768)Neuropteroidea5000
Aeschna coerulea (Strom, 1783)Odonata5000
Aeschna subarctica elisabethae Djakonov, 1922Odonata5000
Coenagrion hastulatum (Charpentier, 1825)Odonata5000
Coenagrion mercuriale (Charpentier, 1840)Odonata0
Coenagrion scitulum (Rambur, 1842)Odonata3000
Gomphus simillimus Selys, 1840Odonata5000
Leucorrhinia albifrons (Burmeister, 1839)Odonata5000
Leucorrhinia dubia (Van der Linden, 1825)Odonata5000
Leucorrhinia pectoralis (Charpentier, 1825)Odonata5000
Libellula fulvaOdonata5000
Ophiogomphus cecilia (Fourcroy, 1758)Odonata5000
Somatochlora alpestris (Selys, 1840)Odonata5000
Somatochlora arctica (Zetterstedt, 1840)Odonata5000
Somatochlora flavomaculata (Van der Linden, 1825)Odonata5000
Somatochlora metallica (Van der Linden, 1825)Odonata5000
Allolobophora hrabei (Cernosvitov, 1935)Oligochaeta0
Ischyropsalis manicata L.Koch, 1869Opilionida0
Acrida ungarica (HERBST) 1786Orthoptera5000
Acrotylus insubricus (SCOPOLI) 1786Orthoptera5000
Arcyptera fusca (PALLAS) 1773Orthoptera5000
Arcyptera microptera (F.W.) 1833Orthoptera5000
Homorocoryphus nitidulus (SCOP.) 1786Orthoptera10000
Pholidoptera frivaldskyi (HERM.) 1871 IOrthoptera5000
Poecilimon fussi BR. 1878Orthoptera5000
Saga pedo (PALLAS) 1771Orthoptera15000
Acipenser gueldenstaedti Brandt, 1833Pisces30000
Carassius carassius (Linnaeus, 1758)Pisces10000
Cyprinus carpio Linnaeus, 1758Pisces15000
Eudontomyzon danfordi Regan, 1911Pisces15000
Eudontomyzon mariae (Berg, 1931)Pisces10000
Gobio kessleri Dybowski, 1862Pisces10000
Gobio uranoscopus Vladykov, 1925Pisces20000
Hucho hucho (Linnaeus, 1758)Pisces25000
Lampetra planeri (Bloch, 1784)Pisces20000
Misgurnus fossilis (Linnaeus, 1758)Pisces10000
Umbra krameri Walbaum, 1792Pisces20000
Zingel zingel (Linnaeus, 1766)Pisces20000
Brachyptera braueri (Klapalek, 1900)Plecoptera5000
Capnopsis schilleri (Rostock, 1892)Plecoptera5000
Isogenus nubecula Newman, 1833Plecoptera5000
Isoperla obscura (Zetterstedt, 1840)Plecoptera5000
Marthamea vitripennis (Pictet, 1841)Plecoptera3000
Xantoperla apicalis (Newman, 1836)Plecoptera3000
Neobisium beieri Verner, 1975Pseudoscorpionida0
Neobisium polonicum Rafalski, 1936Pseudoscorpionida0
Neobisium slovacum Gulicka, 1977Pseudoscorpionida0
Ablepharus kitaibelii fitzingeri MERTENS, 1952Reptilia30000
Emys orbicularis (LINNAEUS,1758)Reptilia30000
Natrix tessellata (Laurenti, 1768)Reptilia12000
Ceraclea riparia (Albarda, 1874)Trichoptera5000
Chimarra marginata (Linnaeus, 1758)Trichoptera5000
Oecetis tripunctata (Fabricius, 1793)Trichoptera5000
Setodes viridis (Fourcroy, 1785)Trichoptera5000


Služby
 GIS
     Prepočty súradníc
     Prevod VGI do SHP
 Ostatné
Botanika
 Červený zoznam
 Druhovník
 Druhovník (staršia verzia)
 Aktuálne botanické názvy
Zoológia
 Červený zoznam
 Zákonom chránené
 Zoznam taxónov
 Charakteristika      
Ostatné
 Dbsource      

Stránka je optimalizovaná pre Internet Explorer 5.0 a rozlíšenie 1024x768
texty & obrazky © ŠOP SR
webmaster : webmaster@sopsr.sk