home | O nás | Návštěvná kniha

 

Novinky:

 • 05.07.2009 Spolu s Trnavskými a Žilinskými záchranármi sa uskutočnil spoločný nácvik vyhľadávania v ruinách na Uľanke. Pridali sme nejaké foto z akcie.

 • 21.05.2009 opäť sme začali pravidelne cvičiť záchranu a navštívili sme ruiny na Vígľaši a výcvikový areál pre záchranárske psi na Uľanke pri Banskej Bystrici. Viac sa dočítate v rubrike Akcie.

 • 03.05.2009 sme sa zúčastnili Celoštátnej výstavy psov v Banskej Bystrici. Stretli sme na nej aj krásne hnedobiele borderky Ballada Rock Katemy s Barborku Červeňanskou a Gaiu Link to Luck Black Chevers. Blaziku sme nahlásili do triedy pracovnej a po dlhom čakaní kedže  bola v poradí ako posledná sa išlo vystavovať. Roozhodcom bol Milan Krinke (ČR). Tento rozhodca na nás veľmi dobre zapôsobil. Každú borderku si starostlivo prehliadol a konečne bol to prvý posudzovateľ, ktorý svoje hodnotenie hovoril nahlas pre všetkých divákov.

  Ocenenie: výborná 1

  Posudok: 2 ročná fena, pekný rámec, ušlachtilá hlava, výborný krk, pekný hrudník, správne uhlená, správne bočená, vysoko nesený chvost, výborne predvedená

  My sme boli nadmieru spokojní.

 • 11.04.2009 v tento deň si Jankovi rodičia zadovážili do svojho rodinného domčeku v borderku Lucy z Levoče. Šteniatko malo 7 týždňov ale borderkovské črty nezaprelo. Je to riadny čertík, ktorému nič neujde ani vtáčiky na oblohe. Blazike pribudla nová kamarátka, ktorá ju síce otravuje ale našťastie Blazika je dosť tolerantná.

 • 02.04.2009 pridané nové fotky z jarných výletov

   

 • 30.03.2009  pridané fotky do galérie Koniec zimy zo zimných prechádzok a tiež aj z minulotýždňového vyhľadávania, ktoré sme absolvovali v Banskej Bystrici na Uľanke. Blazike sme vybrali rôzne typy polootvorených úkrytov. Jeden sme dali na strechu kde bol figurant schovaný v pneumatikách. Ostatné boli situované vo vnútri budovy. Kedže väčšinou cvičíme s Blazikou len dvaja aj fotografie sú hlavne dokumentačné. V pravom hornom rohu sme taktiež pridali link na našu návštevnú knihu, takže čakáme a tešíme sa na Vaše reakcie.

 • 31.01.09 nácvik vyhľadávania v ruinách (viac v rubrike AKCIE)

 • BLAZIKA OSLÁVILA 2 ROKY!!!
  Narodeniny sme si pripomenuli aj s jej sestrou Bessy, mamou Arnikou a starenkou Jackie, podarila sa nám aj spoločná fotka.

 • január 2009 - s Blazikou sme sa vybrali na lyže v okolí Bratkovice, kde bolo dostatok snehu na skialpovanie. Nádielka snehu Blaziku vždy poteší. Nadšene v ňom behá, ňuchtí, hrabe (výber fotiek sme orientovali na tieto jej činnosti) len to čistenie labiek je potom dosť otrava :D

 • Šťastný nový rok 2009!

 • Vo fotogalérii pribudli nejaké nové foto z vyhľadávania.

 • október 2008 - vytvorili sme si túto novú stránku, dúfam, že sa Vám bude páčiť. Dala mi poriadne zabrať, keďže som prírodniar a moja špecializácia je zameraná na niečo úplne iné ako na web. Napriek tomu sa mi niečo podarilo vytvoriť a snáď splní svoj účel a to potešiť pár priateľov a blízkych ľudí. Budeme sa snažiť ju aktualizovať čo najčastejšie, hlavne fotogalériu a videá.

Počítadlo návštev:

 

 

 

 

Naša borderka


Anglicko, krajina zelených lánov, oviec a pastierskych psov. Po prvý krát sme tam uvideli krásnych čiernobielych psov, ktoré nás zaujali na prvý pohľad. Boli to borderky a po návrate na Slovensko bol náš cieľ jasný, mať doma psíka z tohto ušlachtilého plemena, a aby toho nebolo dosť rozhodli sme sa, že jeho pracovnou náplňou by mala byť záchrana.

Obľúbené links:

http://www.dog-rescue.sk/index.php?lang=sk

Chovateľská stanica My Fellow
http://www.myfellow-eng.estranky.sk/

chovatelska stanica: Shadow Flame
http://www.shadowflame.eu/Border_collie/uvod11.htm

borderka Gaia Link to Luck Black Chevers
http://www.bordercollie.eu.sk/

borderák Ballad Rock Katemy
http://www.balladrock.wbs.cz/

 

Stránka je optimalizovaná pre Mozilla Firefox 3.0/1280 x 1024

 

 

contact | ©2008 Blade